Ogłoszenia Parafialne

 

O g ł o s z e n i a   d u s z p a s t e r s k i e ( XXIX Niedziela Zwykła )

  ( 21 do 28 października 2018 r. )

 

 

          Dziś obchodzimy Światowy Dzień Misyjny pod hasłem ”Pełni Ducha i posłani.” Niech ten Tydzień Misyjny, który dziś rozpoczynamy, stanie się dla nas zachętą i umocnieniem w naszym duchowym pielgrzymowaniu. Rozpalmy na nowo w swoich sercach powołanie do służby misyjnej, modląc się i wspierając na różne sposoby dzieła misyjne, naszych kapłanów, misjonarzy i misjonarki oraz osoby świeckie.

          Witamy w naszej parafialnej wspólnocie ks. Przemysława Antoniuka, który pełni dziś posługę Słowa oraz członków Wolontariatu Misyjnego Salvator.

          Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na misyjne dzieła Kościoła. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone na ten cel!

 

------------------------------------

 

 

Przez cały tydzień swoją myśl i serce kierujemy w stronę ludzi, którzy daleko od nas głoszą Ewangelię Chrystusową. Wśród nich jest coraz więcej misjonarzy polskich. Wspierać ich chcemy modlitwą i ofiarą. W naszym kościele jest skarbonka do której można składać ofiary na rzecz misji.

W dniu dzisiejszym zapraszamy na nabożeństwo różańcowe na godz. 16.15 oraz na godz. 20.25 na czytanie Słowa Bożego, różaniec i apel Jasnogórski.

          Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy codziennie o godz. 17.15.

 

          W czwartek od godz. 17.00 okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu.

 

          W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość rocznicy poświęcenia własnego kościoła. O godz.10.00 celebrowana będzie uroczysta suma w intencji parafian a o godz. 8.00 Msza św. za ++ parafian i budowniczych naszego kościoła.

 

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 

 

O g ł o s z e n i a  d u s z p a s t e r s k i e  (XXVIII Niedziela Zwykła)

(14 do 21 października 2018 r. )

 

          Odpowiadając na wezwanie Jezusa Chrystusa gromadzimy się na Eucharystii, aby w pełni otworzyć się na dary Jego łaski, które są konieczne do życia prawdziwie chrześcijańskiego i osiągnięcia chwały nieba. Jednym z najważniejszych darów pochodzących od Boga jest mądrość.

          W modlitwie naszej chcemy dziś prosić o błogosławieństwo Boże i dary Ducha Świętego dla nauczycieli i wychowawców z okazji przypadającego dziś Dnia Edukacji Narodowej.

          Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na nasze parafialne potrzeby. Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

         

---------------------------

            Dziś obchodzimy XVIII Dzień Papieski pod hasłem: Promieniowanie ojcostwa. Przy wyjściu z kościoła możemy wesprzeć ofiarą fundusz stypendialny dla zdolnej ale niezamożnej młodzieży.  

          W dniu dzisiejszym zapraszamy na nabożeństwo różańcowe na godz. 16.15 oraz wieczorem na godz. 20.25 na czytanie Słowa Bożego, różaniec i Apel Jasnogórski. W naszym kościele codziennie o godz. 17.15 odprawiamy nabożeństwa różańcowe. Przez modlitwę różańcową najpiękniej wyrażamy naszą miłość do Maryi i najpełniej naśladujemy Jej postawę rozważania słowa Bożego.

          We wtorek  przypada uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, głównej patronki Śląska. W tym dniu mija czterdziesta rocznica wyboru na papieża św. Jana Pawła II

            W środę na godz. 19.00 zapraszamy na kolejne spotkanie rodziców dzieci klas III SP, które przygotowują się do I Komunii św.

          W czwartek obchodzić będziemy święto św. Łukasza Ewangelisty. Jest on patronem lekarzy i pracowników służby zdrowia. Modlitwą pragniemy im podziękować za ich trudną i odpowiedzialną pracę. Msza św. w int. lekarzy, pielęgniarek i wszystkich pracowników służby zdrowia w naszym kościele zostanie odprawiona w przyszła niedzielę o godz. 8.00. W katedrze katowickiej zaś będzie miała miejsce pielgrzymka lekarzy i pracowników służby zdrowia. Początek o godz. 14,30.

          W czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 19.00 na probostwie spotkanie zainteresowanych członków Parafialnej RD i innych zainteresowanych projektem NewPastoral. Będzie to związanie grupy inicjatywnej.

W piątek o godz. 7.30 odprawimy nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, a o godz. 8.00 Msza św. za parafian.

            W przyszła niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na misje. W przyszłą niedziele będziemy gościć w naszej parafii członków Wolontariatu Misyjnego Salvator. Będzie to okazja do wysłuchania świadectw z tegorocznych wyjazdów misyjnych. Homilię wygłosi Ks. Przemysław Antoniuk. Po każdej Mszy będzie okazja zakupu pamiątek misyjnych, rękodzieł. Wszystkie środki zostaną przekazane na cele misyjne Wolontariatu. W przyszłą niedzielę w całej Polsce odbędzie się jesienne liczenie wiernych uczestniczących we Mszy św.                                                       Serdecznie dziękujemy za hojne ofiary złożone w ubiegłą niedzielę. Na modernizację ogrzewania i zakup opału na zimę złożonych zostało 10 530 zł. Bóg zapłać za wielkie zrozumienie i wszystkie ofiary.

         

 

         

 

 

 

 

O g ł o s z e n i a  d u s z p a s t e r s k i e  (XXVII Niedziela Zwykła)

(7 do 14 października 2018 r. )

 

          Jako wielka rodzina Boża przychodzimy do świątyni i stajemy przed Panem, który wszystko o nas wie. On pragnie, byśmy coraz bardziej jednoczyli się we własnych wspólnotach domowych, jak i we wspólnocie Kościoła. Zostaliśmy stworzeni na obraz i podobieństwo Boga, który jest Miłością, dlatego i my jesteśmy wezwani do tego, by wzajemnie się miłować.

          Dzisiaj w naszej parafii gościmy braci ze Wspólnoty Cenacolo /Wieczernik/, którzy po Mszy św. opowiedzą nam o swoim życiu i doświadczeniu obecności Boga.

          Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii na modernizację ogrzewania w bocznych kaplicach i salkach oraz na zakup opału na zimę. Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

         

---------------------------

 

          Przy wyjściu z kościoła można uzyskać szczegółowe informacje o Wspólnocie Cenacolo, nabyć pamiątki religijne wykonane własnoręcznie przez członków Wspólnoty, lub wesprzeć ofiarą ich misję wobec osób uzależnionych.    

          W dniu dzisiejszym zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o godz. 16.15 oraz na godz. 20.25 na czytanie Słowa Bożego, różaniec i Apel Jasnogórski. W naszym kościele codziennie o godz. 17.15 odprawiamy nabożeństwa różańcowe. Przez różaniec chcemy czcić Matkę Syna Bożego i za Jej przyczyną prosimy Boga o opiekę nad naszymi rodzinami i nad Ojczyzną. Szczególną intencją jest modlitwa w int. rozpoczętego Synodu Biskupów poświęconego młodzieży. Temat: "Młodzież, wiara i rozeznanie powołania".

 

          W czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

         

          Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania (uczniów III klasy gimnazjum oraz uczniów klas VII i VIII) zapraszamy w piątek na godz. 19.00 na Mszę św. Od godz. 18.30 okazja do spowiedzi a po Mszy św. spotkanie w grupach.

W sobotę na godz. 17.00 zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie.

          Dzieci Maryi wraz z Ministrantami zapraszają wszystkich chętnych, a szczególnie najmłodszych parafian z rodzicami do wspólnego zwiedzenia wrocławskiego ZOO oraz afrykanarium. Wyjazd w sobotę 13.10 po porannej mszy św. Zapisy przyjmujemy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

W przyszłą niedzielę przypada Dzień Edukacji Narodowej - Dzień Nauczyciela. Wszystkim profesorom, nauczycielom, katechetom i wychowawcom życzymy darów Ducha Św., jak też cierpliwości i radości w ich odpowiedzialnej pracy. Msza św. w int. nauczycieli, wychowawców i katechetów zostanie odprawiona w niedzielę 14 października o godz. 10.00. (Po Mszy św. zapraszamy nauczycieli, także emerytowanych na spotkanie do salki pod kościołem.)

W przyszłą niedzielę obchodzimy XVIII Dzień Papieski, połączony ze zbiórką na Fundację "Dzieło Nowego Tysiąclecia".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

Drodzy Parafianie!

 

W I Niedzielę Wielkiego Postu pragnę Wam zaproponować łańcuch modlitwy wzajemnej
polegający na tym, że co tydzień będziemy się modlić za mieszkańców
konkretnej ulicy w naszej parafii. W tym celu został opracowany specjalny harmonogram.
Wielki Post jest ważnym okresem w roku liturgicznym, jest czasem wezwania do nawrócenia
i pogłębienia naszej wiary, do czynienia dobra. Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo
Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię! – mówi Jezus w dzisiejszej Ewangelii.
Krótko, ale konkretnie. Jezusowi na pustyni usługiwali aniołowie. My także możemy sobie
służyć i być dla siebie aniołami poprzez wzajemną modlitwę, życzliwy uśmiech i dobre
uczynki. Módlmy się też do swoich Aniołów Stróżów i prośmy, aby nam w tym wszystkim
pomagali. Kardynał Stefan Wyszyński pozostawił nam taką piękną myśl: Modlitwa wzajemna
jest błogosławioną więzią, która nigdy nie słabnie.
Mam nadzieję, że chętnie włączą się do tej modlitwy ludzie starsi, chorzy, może będą
pamiętać śpieszący się do pracy i matki krzątające się przy obiedzie dla rodziny. I tak
łańcuch modlitwy oplecie wszystkich, a nasza parafia stanie się naprawdę rodziną rodzin
o silnych więzach.
Ks. proboszcz Eugeniusz Krasoń


HARMONOGRAM MODLITWY WZAJEMNEJ
W NASZEJ PARAFIALNEJ WSPÓLNOCIE – 2018/2019


1. od 18 lutego do 24 lutego 2018 Borowej
2. od 25 lutego do 03 marca 2018 Braci Wiechułów
3. od 04 marca do 10 marca 2018 Fabrycznej
4. od 11 marca do 17 marca 2018 Glebowej
5. od 18 marca do 24 marca 2018 Grzybowej
6. od 25 marca do 31 marca 2018 Helskiej
7. od 01 kwietnia do 07 kwietnia 2018 Jagodowej
8. od 08 kwietnia do 14 kwietnia 2018 gen. Jankego
9. od 15 kwietnia do 21 kwietnia 2018 Jarzębinowej
10. od 22 kwietnia do 28 kwietnia 2018 Jastrzębiej
11. od 29 kwietnia do 05 maja 2018 Jaśminowej
12. od 06 maja do 12 maja 2018 Jaworowej
13. od 13 maja do 19 maja 2018 Jaworowej Tylnej
14. od 20 maja do 26 maja 2018 Kątowej
15. od 27 maja do 02 czerwca 2018 Kolejowej
16. od 03 czerwca do 09 czerwca 2018 Kołłątaja
17. od 10 czerwca do 16 czerwca 2018 Konarskiego
18. od 17 czerwca do 23 czerwca 2018 Koników Polnych
19. od 24 czerwca do 30 czerwca 2018 Kossaka
20. od 01 lipca do 07 lipca 2018 Krótkiej
21. od 08 lipca do 14 lipca 2018 Krynicznej
22. od 15 lipca do 21 lipca 2018 Lawendowej
23. od 22 lipca do 28 lipca 2018 Lechickiej
24. od 29 lipca do 04 sierpnia 2018 Legnickiej
25. od 05 sierpnia do 11 sierpnia 2018 Leśnej
26. od 12 sierpnia do 18 sierpnia 2018 Liliowej
27. od 19 sierpnia do 25 sierpnia 2018 Łowieckiej
28. od 26 sierpnia do 01 września 2018 Łubinowej
29. od 02 września do 08 września 2018 Macierzanki
30. od 09 września do 15 września 2018 Marmurowej
31. od 16 września do 22 września 2018 Motyli
32. od 23 września do 29 września 2018 Nad Jarem
33. od 30 września do 06 października 2018 Odrodzenia
34. od 07 października do 13 października 2018 Olszynowej
35. od 14 października do 20 października 2018 Poprzecznej
36. od 21 października do 27 października 2018 Prusa
37. od 28 października do 03 listopada 2018 Pszennej
38. od 04 listopada do 10 listopada 2018 Pustej
39. od 11 listopada do 17 listopada 2018 Radockiego
40. od 18 listopada do 24 listopada 2018 Rumiankowej
41. od 25 listopada do 01 grudnia 2018 Sadowej
42. od 02 grudnia do 08 grudnia 2018 Sarmackiej
43. od 09 grudnia do 15 grudnia 2018 Spokojnej
44. od 16 grudnia do 22 grudnia 2018 Spółdzielczości
45. od 23 grudnia do 29 grudnia 2018 Stalowej
46. od 30 grudnia 2018 do 05 stycznia 2019 Tyskiej
47. od 06 stycznia do 12 stycznia 2018 Wapiennej i Podlaskiej (1 dom)
48. od 13 stycznia do 19 stycznia 2019 Wesołej
49. od 20 stycznia do 26 stycznia 2019 Wilczej
50. od 27 stycznia do 02 lutego 2019 Worcella
51. od 03 lutego do 09 lutego 2019 Zadole
52. od 10 lutego do 16 lutego 2019 Zakątek
53. od 17 lutego do 23 lutego 2019 Zaułek
54. od 24 lutego do 02 marca 2019 Zbożowej
55. od 03 marca do 09 marca 2019 Zdrojowej
56. od 10 marca do 16 marca 2019 Ziołowej
57. 17 marca do 23 marca 2019 Żużlowej

 

 

           

 

 

 

 

 

 

 

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)