Ogłoszenia Parafialne

 

O g ł o s z e n i a  d u s z p a s t e r s k i e  ( X Niedziela zwykła )

(10 do 17 czerwca 2018 r. )

 

          Po całotygodniowym trudzie gromadzimy się na Eucharystii, by przedstawić Panu samych siebie ze wszystkimi radościami i smutkami. Prosimy Chrystusa, by umocnił nas w codziennym dawaniu świadectwa. Nie zawsze bowiem spotykamy się ze zrozumieniem u innych. Również Jezus nie był zrozumiany przez współczesnych.

W modlitwie łączymy się z uczestnikami dzisiejszych Marszów dla Życia i Rodziny - szczególnie z tymi, którzy wyruszają z katowickiej katedry. Modlimy się o miłość i radość w naszych rodzinach i o obronę życia.

          Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

 

------------------------------

 

         

          Zapraszamy dziś na godz. 16.15 na Nieszpory niedzielne oraz na godz. 10.25 na czytanie Słowa Bożego, różaniec i Apel Jasnogórski.

          Po południu od 15.00 do 19.00 zapraszamy do ogrodu probostwa na piknik rodzinny. Serdecznie zapraszamy rodziny i wszystkich chętnych do udziału i do wspólnej zabawy. Mile widziany wkład w postaci przyniesionego ciasta czy słodyczy. Niech to spotkanie służy budowaniu jedności całej parafialnej rodziny i będzie radosnym świętowaniem niedzieli w rodzinnym gronie.

         

          W środę 13 czerwca przypada wspomnienie św. Antoniego z Padwy zapraszamy na godz. 17.00 na Nabożeństwo Fatimskie, po którym Msza św. w int. członków Róż Różańcowych.

 

          W czwartek od godz. 17.00 do 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

          W piątek o godz. 7.30 odprawimy nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego po nim Msza św. w int parafian.

 

          W sobotę o 7.30 odśpiewamy Godzinki o Niepokalanym Sercu NMP.

 

            W dniach 16-17.06 (sobota i niedziela) odbędzie się nasza parafialna piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Rozpocznie się Mszą Świętą o godzinie 8:00. Spotkanie informacyjne dla uczestników pielgrzymki będzie we wtorek po Mszy Świętej wieczornej.

 

O g ł o s z e n i a  d u s z p a s t e r s k i e  (IX Niedziela Zwykła)

( 3 do 10 czerwca 2018 r. )

 

          Niedziela jest Dniem Pańskim, jest dniem świętym. Msza święta niedzielna przypomina nam kim jest bóg i kim jesteśmy my - ludzie. Dlatego uczestnictwo w niedzielnej Mszy św. jest nie tylko zwykłym obowiązkiem, jest raczej naszym przywilejem. Prośmy o takie rozumienie dnia świętego

          Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na nasze parafialne inwestycje - na pokrycie kosztów związanych z wymianą okiem w bocznych kaplicach i salkach. Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

------------------------------------

            Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie procesji Bożego Ciała. Bóg zapłać tym, którzy pracowali przy budowie ołtarzy i ich przyozdabianiu. Dziękujemy również tym, którzy przystroili okna na trasie procesji.

          Dzisiaj o godz. 16.15 nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa z procesją teoforyczną dookoła kościoła.  Zapraszamy do udziału w nabożeństwie i procesji  wszystkich parafian, szczególnie dzieci. Do piątku włącznie po Mszy św. wieczornej odprawiać będziemy nabożeństwa z procesją z Najświętszym Sakramentem dookoła kościoła. Dzieci komunijne prosimy o przychodzenie w strojach komunijnych, zaś dziewczynki niech przychodzą sypać kwiaty przed Najświętszym Sakramentem. Dziś o godz. 20.25 czytanie Słowa Bożego, różaniec i Apel Jasnogórski.

            W czwartek od godz. 17.30  adoracja Najświętszego Sakramentu.

          W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu oddajemy cześć Jezusowi sławiąc wielkie dary Jego miłości. O 7.30 odprawimy nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa a po Mszy św. wieczornej odbędzie się ostatnia procesja w oktawie Bożego Ciała.

Młodzież klas VII i II gimnazjum jak też tegorocznych bierzmowańców zapraszamy na Eucharystię na godz. 19.00.

         

            Pielgrzymka dzieci wczesnokomunijnych i pierwszokomunijnych do katedry odbędzie się w niedzielę 10 czerwca br. Hasłem tegorocznej pielgrzymki będą słowa:  „Święty Stanisławie Kostko – prowadź nas ku niebu!". Rozpoczęcie pielgrzymki na placu przed Kurią Metropolitalną o godz. 13.30.

          Parafialna Rada Duszpasterska organizuje w przyszłą niedzielę 10 maja piknik rodzinny w ogrodzie probostwa. W godz. 15.00 do 19.00. Serdecznie zapraszamy rodziny i wszystkich chętnych do udziału i wspólnej zabawy. Organizatorzy zapewniają kiełbaski na grilla i napoje. Prosimy o przyniesienie ciasta czy słodyczy jak to było na parafialnym kolędowaniu.

 

           

 

 

 

O g ł o s z e n i a  d u s z p a s t e r s k i e  (Uroczystość Trójcy Przenajświętszej)

(27 maja do 3 czerwca 2018 r. )

 

          Przeżywamy dziś uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Chcemy rozważać tajemnicę Boga, który będąc jednością jest zarazem doskonałą wspólnotą Trzech osób zjednoczonych w bezgranicznej miłości. Aby mieć udział w tej wspólnocie, również gromadzimy się jako wspólnota - Kościół i budujemy naszą wzajemną miłość, na wzór miłości Osób Boskich.

Duchowo łączymy się z mężczyznami i młodzieńcami, którzy zgromadzili się dziś na piekarskim wzgórzu u Matki Miłości i Sprawiedliwości Społecznej. Niech ta pielgrzymka zaowocuje wielkim dobrem duchowym w ich życiu.

          Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej archidiecezji. Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

 

------------------------------------

 

          W dzisiejszą niedzielę kończy się czas przeznaczony przez Kościół dla odbycia spowiedzi wielkanocnej.

          Serdecznie zapraszamy dziś na godz. 16.15 na nabożeństwo majowe i wieczorem na godz. 20.25 na czytanie Słowa Bożego, różaniec i Apel Jasnogórski.

          W czwartek przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej - składamy publiczne świadectwo swej wiary i pobożności wobec Najświętszego Sakramentu przez udział w procesji eucharystycznej. W naszej parafii procesja z Najświętszym Sakramentem wyruszy z kościoła po Mszy św. o godz. 10.00 i przejdzie ulicami: Prusa, Legnicką, Glebową, Wesołą, Odrodzenia i Leśną.

          Ołtarze zostaną ustawione: I.   ul. Prusa

  1. ul. Legnickiej

                                                   III. ul. Odrodzenia

  1. przy kościele

          O przygotowanie ołtarzy prosimy mieszkańców okolicznych domów i sąsiadów. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w przygotowanie ołtarzy. Prosimy równocześnie mieszkańców ulic, którymi przechodzić będzie procesja o udekorowanie okien swoich domów. Zarówno  udział w procesji jak i te nasze dekoracje  będą wyrazem naszej wiary i czci wobec Najświętszego Sakramentu. Do wszystkich Parafian zwracamy się z prośbą o przyniesienie kwiatów do dekoracji ołtarzy. Do tradycji procesji Bożego Ciała należy i to, że dziewczynki ubrane w białe sukienki rzucają kwiaty przed Najświętszym Sakramentem. Dzieci wczesnokomunijne i pierwszokomunijne prosimy, by przyszły na procesję w strojach komunijnych. Dzieci, które przed rokiem przystąpiły do Wczesnej i Pierwszej Komunii św. będą w Boże Ciało świętowały rocznicę Pierwszej Komunii. W ich intencji zostanie odprawiona Msza św. o godz. 10.00. Prosimy, by skorzystały w środę z sakramentu pokuty i w stroju komunijnym uczestniczyły w procesji.

          Okazja do spowiedzi św. przed Bożym Ciałem w środę od godz. 16.30 dla dzieci kl. III i IV, od godz. 17.00 dla klas starszych, od 17.30 dla dorosłych.

 

          W oktawie Bożego Ciała po wieczornej Mszy św. odprawiać będziemy nabożeństwa ku czci Serca Pana Jezusa z procesją z Najświętszym Sakramentem dookoła kościoła.

 

          W tym tygodniu przypadają I piątek i I sobota miesiąca. Rano o 7.30 Nabożeństwo do Najśw. Serca Jezusa i Msza św. za parafian. Dzieci zapraszamy na Mszę św. szkolną w I piątek o godz. 16.30. Od 16.00 okazja do spowiedzi.

 

 

 

 

          Grupa modlitewna Odnowy w Duchu Świętym zaprasza serdecznie 02.06 na Wieczór Uwielbienia pod hasłem Napełnieni Duchem Świętym. Modlitwa rozpocznie się o godzinie 19:00 i zakończy o godz. 20:00 Mszą Świętą, w czasie której modlić się będziemy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II w powierzanych przez nas  intencjach.

          W sobotę odwiedzimy też naszych chorych i osoby starsze zanosząc im Komunię św. Prosimy ich adresy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 

          W przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. o gody. 12.00 udzielać będziemy sakramentu chrztu św. i błogosławić roczne dzieci. Katecheza chrzcielna w sobotę o godz. 19.00.  

          Kolekta w przyszłą niedzielę będzie miała charakter inwestycyjny i przeznaczona będzie na pokrycie kosztów wymiany okien w bocznych kaplicach.     

 

         

         

 

 

 

O g ł o s z e n i a  d u s z p a s t e r s k i e  (Zesłanie Ducha Świętego)

20  do 27 maja  2018 r. )

 

          Duch Święty uzdolnił apostołów do głoszenia Ewangelii i zjednoczył ludzi różnych narodów i języków w wyznawaniu tej samej wiary, tworząc w ten sposób Chrystusowy Kościół. Również i my, po czasie modlitewnego oczekiwania, przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego, który umacnia naszą wiarę, jednoczy nas we wspólnocie Kościoła i uzdalnia nas do apostołowania w dzisiejszym świecie, tak, aby wszystkie ludy i narody mogły zjednoczyć się wokół Chrystusa..

          Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

 

---------------------------------

 

           W dzisiejszą uroczystość można zyskać odpust zupełny odmawiając publicznie  hymn "Przybądź Duchu Stworzycielu" i spełniając zwykłe warunki odpustu.

W dniu dzisiejszym zapraszamy na godz. 16.15 na nabożeństwo majowe oraz na godz. 20.25 na czytanie Słowa Bożego, różaniec i Apel Jasnogórski.

          Jutro obchodzimy święto NMP Matki Kościoła. Jest to również Misyjny Dzień Chorych, dlatego powierzmy sprawy misji naszym chorym i zachęcamy do ofiarowania swoich cierpień w intencji misji. Chociaż jest to dzień pracy uszanujmy świąteczny charakter tego dnia przez udział we Mszy św. Msze św. w naszym kościele będą celebrowane o godz. 8.00 i 18.00. O godz. 17.30  nabożeństwo majowe - zapraszamy do udziału - również w ciągu całego tygodnia.

          W czwartek obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Pamiętamy w modlitwie o powołanych i módlmy się o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne. Od godz. 17.00 okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu. W ramach nabożeństw majowych rozpoczynamy triduum modlitewne przygotowujące do niedzielnej pielgrzymki do Piekar Śl.

          Przyszła niedziela:

          Doroczna pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do MB Piekarskiej

- wyjście pielgrzymki pieszej o godz. 3.30

- wyjazd pielgrzymki rowerowej o godz. 6.30

- okazja do spowiedzi św. w sobotę od godz. 17.00

          Urodziny naszego długoletniego proboszcza ks. Alojzego Bindy. Msza św. w jego intencji zostanie odprawiona o godz. 12.00. Ks. Proboszczowi życzymy wiele łask Bożych i zdrowia i o to chcemy się modlić.   

          Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W tym dniu kończy się okres spowiedzi św. i Komunii wielkanocnej. Zapewne są wśród nas tacy, którzy zaniedbując przykazanie kościelne nie pojednali się jeszcze z Bogiem. Bóg cierpliwie i z miłością czeka! Można ten obowiązek spełnić jeszcze w tym tygodniu. Okazja do spowiedzi św. codziennie łącznie ze Mszą św. i w sobotę od godz. 17.00.

 

          Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę, która będzie miała miejsce w dniach 16-go i 17-go czerwca. Zapisy prosimy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej do przyszłej niedzieli 27-go maja ze względu na konieczność rezerwacji noclegów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

      

 

 

 

  

 

 

 

           

 

 

 

 

 

 

  

 

 

Drodzy Parafianie!

 

W I Niedzielę Wielkiego Postu pragnę Wam zaproponować łańcuch modlitwy wzajemnej
polegający na tym, że co tydzień będziemy się modlić za mieszkańców
konkretnej ulicy w naszej parafii. W tym celu został opracowany specjalny harmonogram.
Wielki Post jest ważnym okresem w roku liturgicznym, jest czasem wezwania do nawrócenia
i pogłębienia naszej wiary, do czynienia dobra. Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo
Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię! – mówi Jezus w dzisiejszej Ewangelii.
Krótko, ale konkretnie. Jezusowi na pustyni usługiwali aniołowie. My także możemy sobie
służyć i być dla siebie aniołami poprzez wzajemną modlitwę, życzliwy uśmiech i dobre
uczynki. Módlmy się też do swoich Aniołów Stróżów i prośmy, aby nam w tym wszystkim
pomagali. Kardynał Stefan Wyszyński pozostawił nam taką piękną myśl: Modlitwa wzajemna
jest błogosławioną więzią, która nigdy nie słabnie.
Mam nadzieję, że chętnie włączą się do tej modlitwy ludzie starsi, chorzy, może będą
pamiętać śpieszący się do pracy i matki krzątające się przy obiedzie dla rodziny. I tak
łańcuch modlitwy oplecie wszystkich, a nasza parafia stanie się naprawdę rodziną rodzin
o silnych więzach.
Ks. proboszcz Eugeniusz Krasoń


HARMONOGRAM MODLITWY WZAJEMNEJ
W NASZEJ PARAFIALNEJ WSPÓLNOCIE – 2018/2019


1. od 18 lutego do 24 lutego 2018 Borowej
2. od 25 lutego do 03 marca 2018 Braci Wiechułów
3. od 04 marca do 10 marca 2018 Fabrycznej
4. od 11 marca do 17 marca 2018 Glebowej
5. od 18 marca do 24 marca 2018 Grzybowej
6. od 25 marca do 31 marca 2018 Helskiej
7. od 01 kwietnia do 07 kwietnia 2018 Jagodowej
8. od 08 kwietnia do 14 kwietnia 2018 gen. Jankego
9. od 15 kwietnia do 21 kwietnia 2018 Jarzębinowej
10. od 22 kwietnia do 28 kwietnia 2018 Jastrzębiej
11. od 29 kwietnia do 05 maja 2018 Jaśminowej
12. od 06 maja do 12 maja 2018 Jaworowej
13. od 13 maja do 19 maja 2018 Jaworowej Tylnej
14. od 20 maja do 26 maja 2018 Kątowej
15. od 27 maja do 02 czerwca 2018 Kolejowej
16. od 03 czerwca do 09 czerwca 2018 Kołłątaja
17. od 10 czerwca do 16 czerwca 2018 Konarskiego
18. od 17 czerwca do 23 czerwca 2018 Koników Polnych
19. od 24 czerwca do 30 czerwca 2018 Kossaka
20. od 01 lipca do 07 lipca 2018 Krótkiej
21. od 08 lipca do 14 lipca 2018 Krynicznej
22. od 15 lipca do 21 lipca 2018 Lawendowej
23. od 22 lipca do 28 lipca 2018 Lechickiej
24. od 29 lipca do 04 sierpnia 2018 Legnickiej
25. od 05 sierpnia do 11 sierpnia 2018 Leśnej
26. od 12 sierpnia do 18 sierpnia 2018 Liliowej
27. od 19 sierpnia do 25 sierpnia 2018 Łowieckiej
28. od 26 sierpnia do 01 września 2018 Łubinowej
29. od 02 września do 08 września 2018 Macierzanki
30. od 09 września do 15 września 2018 Marmurowej
31. od 16 września do 22 września 2018 Motyli
32. od 23 września do 29 września 2018 Nad Jarem
33. od 30 września do 06 października 2018 Odrodzenia
34. od 07 października do 13 października 2018 Olszynowej
35. od 14 października do 20 października 2018 Poprzecznej
36. od 21 października do 27 października 2018 Prusa
37. od 28 października do 03 listopada 2018 Pszennej
38. od 04 listopada do 10 listopada 2018 Pustej
39. od 11 listopada do 17 listopada 2018 Radockiego
40. od 18 listopada do 24 listopada 2018 Rumiankowej
41. od 25 listopada do 01 grudnia 2018 Sadowej
42. od 02 grudnia do 08 grudnia 2018 Sarmackiej
43. od 09 grudnia do 15 grudnia 2018 Spokojnej
44. od 16 grudnia do 22 grudnia 2018 Spółdzielczości
45. od 23 grudnia do 29 grudnia 2018 Stalowej
46. od 30 grudnia 2018 do 05 stycznia 2019 Tyskiej
47. od 06 stycznia do 12 stycznia 2018 Wapiennej i Podlaskiej (1 dom)
48. od 13 stycznia do 19 stycznia 2019 Wesołej
49. od 20 stycznia do 26 stycznia 2019 Wilczej
50. od 27 stycznia do 02 lutego 2019 Worcella
51. od 03 lutego do 09 lutego 2019 Zadole
52. od 10 lutego do 16 lutego 2019 Zakątek
53. od 17 lutego do 23 lutego 2019 Zaułek
54. od 24 lutego do 02 marca 2019 Zbożowej
55. od 03 marca do 09 marca 2019 Zdrojowej
56. od 10 marca do 16 marca 2019 Ziołowej
57. 17 marca do 23 marca 2019 Żużlowej

 

 

           

 

 

 

 

 

 

 

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)